Hape Ahşap Bebek Evimize Taşındık

Bir de bana soruyorlar ‘Neden Keyif Bebesi’ni kurdun?’ diye:)

Yanıtı çok açık değil mi? Tabii ki kendimize alışveriş almak için kurdum:) 

İlk dönemler daha çok kendi işime yarayan çok şahane ürünlerden alıyordum ama Eliz büyüdükçe iş olduğu gibi oyuncağa döndü:)

Bugün de sizi ailemiz en yeni üyesini tanıştırayım dedim. Karşınızda Hape Ahşap Bebek Evi🙂

aten aklımda ona bu tarz bir ev almak vardı ve karşımda uzun süredir ‘Büyüüüük Ev’ hayaliyle yanıp tutuşan bir adet sabırsız Eliz olunca işi biraz hızlandırdım. Bebek evi olarak bu kez Hape’yi tercih ettim. 

Seçerken bir çok bebek evi arasında kaldım ama ne yalan söyleyeyim. Aslında tercihim en aşık olduğum markalardan biri olan Le Toy Van olacak gibiydi. Ama istediğim en büyük ev stokta yoktu bir süredir ve Eliz’in ameliyatı sonrası söz verdiğim için biraz hızlı davranmam gerekti:)

Ben ısrarla boyu mümkün olduğunca yüksek bir ev olsun kafasında olunca da, yol beni Hape’ye götürdü… Çünkü bu ev tam eşyalı veeeee tam 83.5 cm yüksekliğinde:) Yani benim kalbimi kazanmak için gayet uygun. Ama tabii ki tek başına karar vermedim, Eliz’e de bunları siteden gösterdim ve bir onayını aldım. Tabi sadece almayı düşündüklerim arasında bir gösterim yaptım kendisine çaktırmayın:)

Yapım aşamasına gelince…

Biz bu işi ailece hallettik çünkü Eliz’i bu işe katmasaydık ortalama 1.5 dakikada bir sorduğu ‘Evim hazır mı?’ sorundan kurtulamazdık:)

Kendi de iş yapmanın haklı gururunu yaşayınca yaklaşık 1 saatte evimiz hazır hale geldi… Sonuçta onun yardım etmesi ortamı neşelendirse de, iş hızını düşürdü:)

Bakın bizim evin hali dün akşam aynen aşağıdaki gibiydi… 

Bu evi tercih etme sebeplerimin başında aksesuarlarının kutuya dahil olmasıydı.
Tam 29 parça aksesuarı çıktı içinden. Mutfak eşyaları, oturma grupları, banyo eşyaları, yatak odası, çocuk odası ve barbekü gibi parçalar kutuda bizi bekliyordu. 
Ben ise en çok her kata mıknatıs ile takılan lambalarına ve kapısındaki ziline vuruldum.
Her kat arasına merdiven ile bağlantı yapılmış. Dolayısıyla kapı zilini çalıp gelen bir oyuncak bebek, içeriden üst katlara merdiven ile çıkabiliyor:) Yani Eliz için durum böyle oldu aslında. Bizim evde sürekli kapı çalışıyor ve içerden bir bebek gelip kapıyı açıyor… Sonrası eğlence başlasın modu!
Kapalı garajı ve evin altına gizlenip çıkabilen bahçesi de var… Ayrıca orta katın iki tarafında da büyük balkonları mevcut…Alman Hape markası, ben en sevdiğim ahşap oyuncak markalarından biri. 

Bu kez bebek evi ile bizim eve girdi kendisi ama genel olarak bir çok oyun ve oyuncağını alıyorum dönem dönem:)

Bu evin bizimle başlayan macerasını kısaca anlattığıma göre sizi direk ürünün Keyif Bebesi adresine de gönderebilirim. BU LİNK sizi bizim ahşap eve götürecek:)

O zaman ben şimdi oyuna döneyim. Malum evin bebeklerinden birini ben seslendiriyorum:)

Hepinize keyifli oyunlar…

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.