H&M’den Büyük Bir Tasarımcı İş Birliği: MUGLER H&M Özel Koleksiyonu

Yaptığı iş birlikleriyle tüm dünyada ses getiren H&M, bu kez House of Mugler ile dönüm noktası niteliğindeki ortaklığını duyurdu…

Her zaman farklı güzellik türlerine ve karakterlere açık davetiye sunan Mugler, şimdi bu ortaklıkla, kapılarını daha da geniş bir açıyla açmaya hazır!

Mugler’in Kreatif Direktörü Casey Cadwallader tarafından hazırlanan ve kadın, erkek giyim ve aksesuarlardan oluşan koleksiyon 11 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Türkiye’de sadece H&M İstinye Park mağazasında ve hm.com’da online olarak satışa sunulacak.

Fransız tasarımcı Manfred Thierry Mugler tarafından 1973 yılında kurulan Mugler, bugün modaya hakim olan beden olumlama, cinsiyetten bağımsızlık, dönüşüm ve özgüven temalarını herkesten önce ele aldı! Bu iş birliği  de Mugler’in özünü yansıtıyor. House of Mugler her zaman öncü ve yenilikçi olan stili: ifade özgürlüğünün, yüksek cazibenin ve cüretkâr stilin önlenemez şampiyonu diyebiliriz…

Amerikalı tasarımcı Casey Cadwallader 2018’de markaya katılmasıyla, markanın görünümünü ve mirasını yeniden canlandırarak çarpıcı parçalardan oluşan büyüleyici bir seri üretti. Mugler’in hikayesi, avangart defileler, sınırların ötesine geçen haute couture tasarımlar, cinsiyete bağlı olmayan ve fütüristlik yaklaşıma sahip tasarımlardan oluşuyor.

Bu iş birliği için görüşmeler Manfred Thierry Mugler’in Ocak 2022’deki vefatından önce başladı. Koleksiyon, çeşitli Mugler klasikleri ve imza tasarımlarını sunarak House of Mugler’in geçmişini, bugününü ve geleceğini birleştiriyor. Günümüz Mugler dünyasının dinamik görünümü ile Cadwallader’ın yeni neslin de ilgisini çekmek için markayı yeniden keşfettiği ilgi çekici tasarımlarını bir araya getiriyor.

“Bu koleksiyonla, Manfred Thierry Mugler’in mirasını kutlamaktan gurur duyuyoruz. Hepimiz Manfred’i tanımaktan onur duyduk. Onun Casey ile birlikte ilk aşamalarda yer alabilmiş olması çok özel bir duygu. Casey, koleksiyonu tamamen çağdaş bir hale getirirken tarihe ve arşive saygı gösterme konusunda inanılmaz bir iş çıkardı. Onun yönetiminde Mugler günümüz moda dünyasının en yenilikçi ve heyecan verici moda evlerinden biri haline geldi.” – Ann-Sofie Johansson, H&M Kreatif Danışmanı.

“H&M ile iş birliği yapmak gerçekten büyük bir onur. Koleksiyon, Mugler’i bir moda evi olarak tanımlayan her şeyin bir kutlaması niteliğinde… İmzamız haline gelen tulumlardan keskin omuz detayları ve işlenmiş denim parçalara kadar her parça ikonik Mugler. Bu adeta ikonlarımızın bir vitrini.” –  Casey Cadwallader, Mugler Kreatif Direktörü

Koleksiyonun silueti günümüzün tanınabilir Mugler görünümünü birebir yansıtıyor. Güçlü, geniş omuzlar, bele odaklanma, vücudun kıvrımlarına, hatlarına ve özgüvene bir övgü. Yine de, House of Mugler’in kurucusunun vizyonunu selamlamak adına, çağdaş tasarımların yanı sıra, Cadwallader tarafından günümüzdeki yansımaları, sınırlı sayıda arşiv niteliğindeki geçmişe ait parçaların yeniden yorumlarını da içeriyor.

Koleksiyondaki her parça moda tarihinin bir parçasını içeriyor. Dünyanın her yerinden büyük bir hayran topluluğunun markanın mirasının bir parçasına sahip olma şansı tanıyor.

Koleksiyonda hem erkek hem de kadın giyimi yer alırken, Mugler ruhunun her zaman temelini oluşturan cinsiyetler arası akışkan stil tasarımların merkezinde yer alıyor.

Koleksiyonun ruhunu yansıtmak ve Mugler’in müzik ve performansla uzun soluklu ilişkisini kutlamak amacıyla Mugler ve H&M, Amaarae, Shygirl, Eartheater ve Arca gibi yükselen yıldızlardan oluşan bir kolektifin rol aldığı bir müzik videoyayınladı…

Sanatçılar, koleksiyonu kutlamak için Stardust’ın 1998 tarihli dans hiti ‘Music Sounds Better With You’yu kendi yorumlarıyla kaydetti. Şarkı seçimi, Cadwallader’ın Mugler için bugünkü vizyonunu tanımlayan birlik duygusuna bir selam niteliği taşıyor.

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.