Eliz’in Doğum Gününü Nasıl Kutladık

Biliyorum özellikle 1. yaş günü çok özel. ‘Hamile kalsam’, ‘ne zaman doğacak’, ‘mamaya geçtik’, ‘biraz uyusa’, ‘aaa baba dedi’, ‘yürüyor’ derken yaşına gelince insan bu mucizeyi şöyle keyfiyle kutlamak istiyor.

Açıkçası biz Aytek’ le kendi doğum günlerimiz dahil pek meraklı değilizdir özel günlere:) Ama Eliz’in ilk yaşı için en yakın arkadaşlar ve en yakın aile ile kutlayalım diyince 45 kişinin altına inemedik…

En iyisi bunu şirin bir mekanda yapayım diyip Kalamış’taki Tatlı Huzur’un kapısını çaldım… 7 Kasım Cumartesi saat 14:00 ve 18:00 arası için bize börekli, mercimek köfteli lezzetli bir menü hazırladılar. Bir de içecekleri ekledik ve sıra süslemeye geldi.

Tüm detayları tabi ki Özlem Cüneray hazırladı. Onu herkes Pink Baby olarak biliyor ama benim için Özlemmm:))) Valla çok şahane bir gözü olan, şahane bir organizatör desem abartmış olmam emin olun… Çünkü çok zevkli:)

Özlem mekanı biliyordu zaten ve sadece oturup ne tarza yönelim diye bir saat konuşmamız yetti. Abartı bişeyler olmasın ve ortamın country havasına uysun diye ahşap, çuha gibi doğal malzemelere yöneldik ve onu turuncu ile renklendirdik.

Öncelikle pastasını da koyacağımız büyük masayı çuhadan bir masa örtüsü ile kapladık ve önüne Fotofonik ‘te bastırdığım fotoğrafları hasır ipe mandalla astık… Bu fotoğraflar Eliz’in doğduğu günden 1 yaşına kadar her aydan seçtiklerimden oluşuyordu! Şuanda ise odasındaki duvarda yerlerini aldılar. Onu da sonra paylaşırım sizinle dekorasyon fikri olarak:)

Masanın arkasına ise bir fotoğraf panosu hazırlandı ve ‘Eliz 1 Yaşında’ yazıldı… Biliyorsunuz pasta kesilirken arkada bir görsel şık oluyor:)

Masadaki diğer detaylara gelince; kasaların içine çocuklar için taze meyveler koyduk ve masanın iki yanına turuncu balonlar astık. Ayrıca balonların arasında bir tane de altın renginde ‘1’ balonu vardı! Limonatalar için çuha sarılı özel cam şişeler hazırlandı. Ayrıca ahşap kütüklerin üzerine cam vazolar hazırlandı ve çiçekler konuldu.

Girişte gerçek karatahtaya çizili Eliz Tablosu vardı. İlk kelimeleri, kilosu, boyu gibi detaylarla hazırladı Özlem bunu:) Hatta benim yazım çok kötü olduğu için kendisi yazdı bu panoyu da…

Partinin en komik detayı ise küçük Eliz’lerdi:) Eliz boyunda kesilmiş kartonetler gelen herkesi güldürdü:)

Partinin en komik detayı ise küçük Eliz’lerdi:) Eliz boyunda kesilmiş kartonetler gelen herkesi güldürdü:)

Eliz’ e bir de özel sandalye hazırlandı… Puantiyeli ve farklı desenlerden kumaşlardan kesilerek hazırlanan ve önünde 1 yazan sandalye süsü çok şirin oldu! Bir tane 1 yaş balonunu da onun sandalyesine astık!

Pastasını sevgili Kutas Pasta hazırladı. Kutas ve Onur’un elinden çıkan pastanın tadı efsaneydi:) Hala lezzetle anıyoruz:) Tasarımının kara tahta olmasını ben rica ettim. Sağolsunlar onu da çok şirin yaptılar…

Pink Baby misafirler için peçeteliklerden ‘Eliz 1 Yaşında’ fotoğraf kartlarına, masalarda kavanozlarda çiçekler ve duvarda yine çuhadan hazırlanan ‘Happy Birthday’ yazıları gibi detayları ile gönlümü bir kez daha çaldı…

Girişteki kütük yönlendirme de ortamı renklendirdi…

Bu arada merak edenlere elbisesini Gap’ten aldık. Füme örme elbisenin eteğinde altın rengi yıldızlarla tülü vardı. Maalesef ben öyle kurdeleler, kabarık elbiseler falan giydiremiyorum Eliz’e. Yani yakıştıramıyorum:) Kendim pek o tarz sevmediğim için sanırım. Ayrıca Eliz tam bir kot tipi bence. Ona en çok kot yakışıyor:)

Anlayacağınız bana göre hayatındaki en tütülü elbiseyi giydi Eliz:)

Açıkçası ‘Çok abartmaya gerek yok biz bize olalım’ desek de Özlem sağolsun ince detaylar ve şıklıklarla günü bambaşka yaptı:)

Hem sıcacık bir mekanda eş dost sohbet ettik, hem de cücüğümüzün 1 yaşını keyifle kutladık…

İşin içinde emeği olan herkese teşekkürü borç bilirim…

İyi doğdun benim minik kızım 🙂

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.