Jack N’ Jill ile Çocukların Dişleri Güvende

Eliz’in diş bakımı konusunda hangi ürünü kullansam diye çok arada derede kalmıştım, ne yalan söyleyeyim:)

Parmak silikon diş fırçası ve diş kaşıyıcılarla ufak ufak başladığımız diş temizliğinde, Jack N’ Jill ‘i keşfetmemle diş macunu ve diş fırçasını da katarak oldukça ilerledim…

Jack N’ Jill bir Avustralya markası ve çocukların güvenle kullanabilecekleri, herhangi bir kimyasal madde içermeyen, organik diş macunlarının yanı sıra, mısır koçanından üretilen ve doğada tamamen çözünen diş fırçaları ile silikon diş fırçaları da var.

Çilek, muz, ahududu, frenk üzümü ve yaban mersini olmak üzere 5 çeşit meyve aroması bulunan diş macununun formülünde florür, şeker, renklendirici, SLS, koruyucu madde bulunmuyor. Son olarak bir de aromasız bir macunu eklendi seriye… Ayrıca BPA içermeyen, geri dönüştürülebilen ambalajları da gerçekten çok başarılı…

Eliz ilk olarak çilekli olanla başladı diş bakımına…

İlk fırçası ise silikon 1-3 yaş arası olan silikon model oldu:)

Özellikle o akşam yatmadan önceki rutinimize diş fırçalama eklendiğinden beri çok eğleniyoruz. Silikon olan bu fırça ile önce ben dişlerini fırçalıyorum, sonra da o bol bol kemirip dişlerini kaşıyor. Elinden alamıyorum ve beni daha önce izlediği ve fırçamı çok merak ettiği için kendininkine çok sahip çıkıyor.

Biliyorsunuz çocuğunuza bir alışkanlık kazandırmak istiyorsanız, onu önce kendiniz yapıyor olmalısınız. Çünkü onlar bizim birer kopyamız… İyisi ve kötüsüyle bizi taklit ediyorlar.

Ben özellikle kendi oturmaya başladığından beri hep diş fırçalarken ve ellerimi yıkarken onu da çamaşır makinesinin üzerine, yanıma oturtuyorum.  Çok eğlenip merak ediyordu. Haa unutmadan bir de dışarı çıkarken de makyaj sırasında oturtuyorum ki bunun sonuçlarını yakında göreceğiz:) Makyajdan anlamayan bir annesi olmasına rağmen makyaja meraklı bir kız olursa sebebi budur diyeceğim ve sizinle bunu da paylaşacağım:)

Neyse gelelim Jack N’ Jill ‘in diğer detaylarına ve hikayesine:)

Bir Avustralya markası… İlk olarak 1949 yılında Melbourne’da yapılmış ve 20 yıl aile işi olarak devam edilmiş. Şimdi ise 30’dan fazla ülkede satılan keyifli bir marka… Gereksiz katkı maddeleri ve kimyasallardan çocuklarını uzak tutmak isteyen aile özel bir formülle hipoalerjenik ve organik diş macunlarını üretmeye başlamış. Çocukların diş fırçalama sırasında tükürmek yerine yutma eğilimini bildikleri için güvenilir içeriği olması onlar için çok önemli olmuş!

Geri dönüşüm marka için çok önemli. Hatta en önemli konuların başında geliyor! Örneğin fırçaları GDO’suz mısır koçanından ürettikleri için, dünyanın ilk biyonik olarak geri dönüşebilir diş fırçası olmuş:)

Skin Deep – Çevre Çalışma Grubu, kişisel bakım ürünleri araştırmalarında ‘en güvenli’ yani 1. seviye diş macunu olduğunu açıklamış. Markanın ambalajları bile BPA ‘sız ve geri dönüşümlü.

Bu arada çok şirin aksesuarları da var. Fırça ve macun için bambudan bardak ve yine geri dönüşümlü bir seyahat çantası. Ben Eliz için şimdiden seyahat çantasını aldım. Bardak için de ona desenleri gösterteceğim hangisine daha güzel tepki alırsam o deseni seçeceğim:)

Silikon serileri de çok başarılı. En başta da bahsettiğim gibi Eliz şuan 1-3 yaş arası olanı kullanıyor. Ayrıca 18 aya kadar uygun olan parmak fırçası ve 2-5 yaş arası için uygun olan çift taraflı silikon fırçasını da incelemenizi tavsiye ederim:)

Bir de diş bakım ürünlerini tamamlayabileceğiniz aksesuarları var… Fırça ve macunları bir arada tutabileceğiniz banyo bardakları ve seyahatlerde çok ama çok işinize yarayacak taşıma çantası:)

İnsan böyle markalarla tanışınca heyecanlanıyor. Yani en azından ben gerçekten heyecanlanıyorum.

Zaten ilk siparişi her zamanki gibi Eliz’e söyleyip, deneyip bayılınca, Keyif Bebesi Mini Mağaza’ya da ürünleri hemen ekledim.

Siz de güvenebileceğiniz bir diş bakım markası arıyorsanız sizi Jack N’ Jill ile tanıştırmaktan gurur duyarım:)

BU LİNKE TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.