Aden + Anais Zamanı

Bebek alışveriş yapmak çok eğlenceli ama çok da bilinçsiz bir konu… Özellikle ilk çocuğunu bekleyenler için söylüyorum tabi ki bunu:)

Bir sürü şeyi beğeniyorsunuz ama ‘acaba kullanılır bir şey mi?’ ‘fazla mı aldım?’ gibi sorular kafanızın içinde dönüyor. Daha doğrusu sizin değil de etrafınızın ‘ne gerek var’, ‘çok alma’ öğütleri biraz geriyor:)

Ben ilginç şeylere meraklı bir tip olarak ilk gördüğüm anda Aden + Anais delisi olmuştum. Yurtdışında herkesin bolca kullandığı bir ürün, hatta ünlülerin vazgeçilmezi diyorlardı. Türkiye’de ise pek bilinmeyen bir marka:) Allah’tan Joker getirmeye başlamış ama o da biraz pahalı satılıyor her zamanki gibi… Sitesinde 49 $ ve bu modeller henüz Türkiye’de yoktu… Ben bazı modelleri kendi sitesinden yani www.adenandanais.com adresinden direk evime sipariş verdim ve yaklaşık 15 günde 12 dolar gibi bir kargo ücretiyle geldi…

Özellikle müslin örtüleri bana çok kullanışlı geldi. Çocuğu sıcak ortamda tutmaman gerekiyor. Bu tam da ona göre… Üzerine örtü olmak için birebir. Zaten yeni doğmuş bebek onun 4 katlı haline rahat sığıyor. Aslen kundak yapmak için tasarlanmış… Tabi yapmak isterseniz:) Ben o yönünü pek kullanmadım… Yazın bebek arabasının üstünü örtmeye, denizden sonra havlu olarak kullanmaya kadar bir çok yerde kullanabiliyorsunuz. Ben portbebenin içine çarşaf gibi seriyorum mesela bir tanesini…

Ben desenlerine de bayılıyorum ama en beğendiğim desen henüz Türkiye’ye gelmeyince Amerika’dan istedim. Circus serisinin 4lü müslin serisi, battaniyesi ve omuz bezi/önlük olan ürünlerini Amerika’dan istedim:)

Omuz bezi olarak kullandığım model bir hayat kurtarıcı. O kadar geniş ki tüm omzu kaplıyor ve kusarsa ya da yerinden kayarsa çok rahat koruyor… Battaniyesi çok büyükmüş… Ben bebek arabasıyla da kullanırım belki demiştim boyutuna bakmadığım için ama yatağında kullanacağım onu da…. Kolay kundak modelini ise Joker’den almıştım ama açıkçası onu kullanmaya pek gerek olmadı. Çünkü kendini eli koluyla uyandıran bir bebek değil. Dolayısıyla boşu boşuna onu kundak içinde sıkmak istemedim:)

Doğduğu gün hastanede kullanmaya başladığım bu örtüler, elde örülen, beğenip aldığım polar, örme battaniyelerin hepsini rafa kaldırdı. En azından evde rafa kalktı. Hem uyurken hem uyanık gezerken hep elimizde bunlar… Dışarı çıkarken kalın battaniye de kullanıyorum tabi ki:)

Bu arada bambu modelleri de bir inceleyin derim. Hayatımda bu kadar yumuşak bir doku daha görmedim. Böyle giderse bir set de bambudan alıcam:)  İsteyene organik seri ve merino serisi de var.

Ben tam bir Aden + Anais delisi oldum. Darısı başınıza…

  • please make sure the pole is straight. and extend pole a little on both sides. silo on bright white.

 

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.