Hem Fotoğraf Makinesi, Hem de Bebek Monitorü: SAMSUNG NX MİNİ

Bebek alışverişinin içinde çok garip detaylar var. Bunlardan biri monitör ve telsiz:) Hem monitör hem telsiz görevi olan bir çok model var ama birinin ses düzeyi iyiyse diğerinin karanlıktaki görüntü kalitesi iyi:)

Bir de bebek gelince iyi fotoğraf makinesi şart bence… Ama iyi makine demek bizim için profesyonel olmayanlar ve sadece iyi kareleri güzel yakalamak isteyenler için DSLR demek değil. Ya da olmamalı. Kendim dahil tüm çevremin aldığı Nikon makineler ya evde yatıyor ya da satıldı:) Çünkü sürekli taşımak, onu çantasında korumak, çıkarıp bir fotoğraf çekmek bile iş… Evet onun yerini doldurmak küçük makinelerle imkansız ama sanırım neyi ne için kullandığımızı bilmekte fayda var. Zaten almak için listemde olan Samsung NX Mini ise hayatıma bir özelliği ile daha renk katmaya hazırlanıyor:) Samsung NX Mini ‘Bebek Monitörü’ özelliği sayesinde bebeğinizi gerçek zamanlı olarak görüntülemeniz mümkün. Bebek monitörü özelliğinden faydalanabilmek için fotoğraf makinenizi bebeğinizi görüntüleyebilecek pozisyona getirmeniz yeterli… NX Mini ortamda gürültü, ağlama sesi algıladığında aktif hale gelerek fotoğraf makineniz ile eşleştirdiğiniz akıllı telefonunuza bağlanıyor. Bu bağlantı sonucunda da telefonunuza indireceğiniz uygulama etkin hale geliyor ve eş zamanlı olarak sizi uyarıyor. İşte tam o anda saniye saniye bebeğinizi telefonunuzdan görüntüleyebiliyor, bebeğinizin size ihtiyacı olduğu her an yanında olabiliyorsunuz. Bence çok işe yarar bir özellik… Fotoğraf kalitesi de çok yüksek olan bu makine 158 gr gövde ağırlığı ve son derece ince (22,5 mm) tasarıma sahip… Bu da ona objektifi değişebilen en küçük makine olma özelliği sağlıyor. Her an her yere minik bir çantada bile taşıyabilir, neredeyse çok yüksek kalite bir makinede yakaladığınız kareleri NX Mini ile de yakalayabilirsiniz. Bunu gerçek bir DSLR makinenin Manuel ayarda hakkını veremediğimizi bildiğim için söylüyorum. Bu cihazda da M, A, P gibi manuel ayarlar da var bu arada. Yani bu minicik bir aynasız makine…

Beyaz, pembe, nane yeşili, kahverengi ve siyah olmak üzere 5 farklı renk seçeneğine sahip NX mini; 999 TL (9 mm lens) ve 1.149 TL (9-27 mm lens) tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatları ile tüketiciye sunuluyor. Ben kahverengisinin tonuna hayranım:)

Peki ya siz?

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.