Lactamil’den Emziren Annelere Özel Yepyeni Kakao Lezzeti

Sütüm artsın diye ürünleri araştırırken doktorumun da tavsiyesiyle çayların yanı sıra Lactamil’i denedim. Süt sevmeyen biri olarak benim için zor bir tecrübe olabilirdi. Çünkü ben çocukluğumdan beri ancak ve ancak Nesquik veya kakaolu süt içebilirim:) O yüzden Lactamil’in Emziren Annelere Özel Yepyeni Kakao Lezzeti bana tam uydu:) 200 ml suya 3 çorba kaşığı katıp karıştırmanız yeterli. Ben oda sıcaklığında veya soğuk suya katıyorum. İsterseniz sıcak suyla da yapabilirsiniz…. Bu arada isteyenlere özel sadesi de var aklınızda olsun:)

Ben eBebek’ten aldım. Sadesinin küçük boyu da var ama kakaolu sadece 600 grlıktı:) Onun da normal fiyatı 37.90 TL… Ama ben kampanyalı olarak 29.90 TL’Ye aldım..

Detaylarını bülteninden aldığım önemli noktalarla size bu ürünü tanıtayım dedim…

Lactamil, içeriğindeki kalsiyum, çinko, demir gibi pek çok mineralin yanı sıra folik asit A,C,D ve B vitaminleriyle annelerin beslenmesine destek oluyor… Benim tercih ettiğim kakaolunun ise bir artısı daha var… O da kakaonun, antioksidan içeriğinin yanı sıra rahatlatıcı ve zindelik veren etkilere sahip olması..

Zaten hepimizin bildiği gibi emzirme döneminde, besleyici bir anne sütü için öncelikle annenin yeterli ve çeşitli beslenmesi gerekiyor. Tabii emzirme boyunca enerji, vitamin, mineral ve protein yönünden zengin besinlerin tüketimini artırması ve bol sıvı alması da çok önemli. Çünkü annenin besinlerden aldığı pek çok vitamin ve mineral anne sütüne geçer ve bebeğin gelişiminde önemli rol oynuyor. Ben genelde çok bol su içmeye, bol yeşil salata yemeye ve ısırgan otu çayı içmeye özen gösteriyorum:)

Bu arada bazı ot karışımları ve Still Tea’leri de denedim. O tecrübelerimi de ayrıca yazacağım… 🙂

Sizinle Nutricia Anne Bebek Beslenmesi hakkında kısa bir tanıtım bilgisini de paylaşayım;

​Nutricia Anne Bebek Beslenmesi; Aptamil, Lactamil ve Bebelac markalarının Türkiye’de dağıtım ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin vizyonu, Türkiye’de sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Bu vizyon ile ilk altı ay sadece anne sütü ve iki yıla kadar emzirmeye devam edilmesini destekleyen bir politika izlemektedir. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi, geniş araştırma ve geliştirme olanakları ile Türkiye pazarına doğru anne ve bebek beslenme ürünleri sunmaktadır. Böylece daha fazla bebeğe daha sağlıklı beslenme olanakları ulaştırır. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi için tüketicilerinin ve çalışanlarının mutluluğu esastır. Bunun için bir tarafta ürünlerini doktorlara ve sağlık profesyonellerine tanıtırken, diğer taraftan da satış ekipleriyle ürünlerin tüketicisiyle gereken bütün noktalardan buluşmasını sağlamaya çalışır. Nutricia Anne Bebek Beslenmesi, geçtiğimiz yıl ayrıca European Business Awards ile inovasyon dalında ödül aldı.

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.