Hem Bisiklet, Hem Bebek Arabası: TAGA

Evet ben bebek arabası fetişistiyim… Evet bebek arabası görünce heyecanlanıyorum… Ama insan bunu görüp nasıl heyecanlanmaz siz söyleyin!

Eliz ile Akasya Alışveriş Merkezi’ndeki Hamleys ‘e gittik. Oyuncak bakmaktı maksadımız… Ama Taga’yı görünce tüm planlar şaştı. Hemen üzerine oturduk ve mini bir test yaptık. Bisikletten bebek arabasına çevirdik, katladık açtık ve bayıldık!

Fiyatını şimdi mi söylesem, sona mı saklasam bilemedim ama galiba dayanamayacağım:) Fiyatı KDV Dahil tam 8599 TL ! Evet ilk duyunca inanılmaz bir para gibi geliyor ama bunu çook uzun yıllar kullanacağınızı düşünürseniz tekrar değerlendirebilirsiniz bence… Düşünün çocuğunuz 6 yaşına gelene kadar (25 kg) bisiklette önünüzde geziyor, 15 kg olana kadar bebek arabası olarak kullanıyorsunuz ve sonsuza kadar bir üç tekerlekli bisikletiniz oluyor:)

Şimdi gelelim özelliklerine! Taga hem bisiklet hem de bebek arabası olarak, Avrupa laboratuarlarında test edilmiş ve dünyada hem bebek arabası hem de bisiklet olarak güvenlik standartlarına riayet eden tek ürün ve dizayn harikası olarak anılıyor…

 

Anne, Baba’ya mükemmel bir sürüş ve fren kontrolü sağlıyor. Çünkü bu gerçekten vitesli bir bisiklet. Hem de ihtiyacınıza göre büyüyebilen bir bisiklet! Çünkü bir veya iki çocuk taşıyabiliyorsunuz! Bağlantı aparatıyla birlikte Maxi-Cosi ve Graco ana kucağı bile takabiliyorsunuz. Taga’ya ait kumaşlar dayanıklı, yıkaması kolay ve çocuklar rahat olması için özel tasarlanmış. Üstelik özel yastıkları sayesinde çocukların yol boyunca rahatça uyuyabileceğini de özellikle belirtmişler.

Şimdi bu ürünün en güzel yanını söyleyeyim. Bebek arabası ihtiyacınız bitse de bu bisiklete ihtiyacınız hiç bitmiyor. Her zaman üç tekerlekli bir bisikletiniz oluyor:) Hatta bunu sepet ile alışveriş bisikleti olarak da kullanabiliyorsunuz.

Kalamış’tan Bostancı’ya kadar çok keyifli bir bisiklet yolu var biliyorsunuz… Aynı şekilde sahil şeritlerinde de bisiklete binmek mümkün… Çocuğunuzla hem spor yapıp hem de keyifli vakit geçirmek isterseniz çok güzel bir seçenek bu…

Koltuk kısmı 6 aydan 6 yaşına kadar çocukları (25 kg’ya kadar) bisiklet formundayken, 15 kg’ya kadar çocukları da bebek arabası formundayken taşıyabiliyorsunuz… Tabi ana kucağını takığınızda bebeğin doğduğu günden itibaren kullanmanız mümkün. Bu arada bisikletin frenleri bebek arabasına dönüşünce de işe yarıyor. Yani Taga benim yıllardır ‘niye bu bebek arabalarının niye freni yok!’ diye söylenmeme cevap veren ilk ve tek araba olarak tarihe geçti:)

Ürünün ikinci çocuk koltuğu, ahşap ikili çocuk koltuğu, alışveriş sepeti aksesuarı, yağmurluğu, yan çantaları, gece aydınlatma kiti gibi bir çok aksesuarı da var.

Katlanıp araba bagajına girebildiği gibi, arabanın arka kısmına takılan bisiklet taşıma aparatına da bağlanabiliyor.

Ama siz siz olun sadece güvenli yerlerde bu bisikleti kullanın! Güvenlik herşey:)

Ürünü siz de Hamleys’de incelebilir, detaylı bilgilere ise Taga Türkiye‘den ulaşabilirsiniz…

Ürünün videosunu da sizinle paylaşayım… Yakında biz de Eliz ile bir video çekersek şaşırmayın:)

Bu da nasıl 20 saniyeden bir bisikletten bebek arabasına dönüştüğünü izleyeceğiniz videosu:

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.