Doğum için süsleriniz, hediyeleriniz ve ikramlarınız hazır mı?

Eminim bu konuda çok şey araştırıyorsunuzdur… Bir çok instagram hesabını takip ediyor, bir çok blogdan kim neleri nasıl hazırlamış diye inceliyor olabilirsiniz. Benim size bir de Pinterest tavsiyem olacak. Bu tarz eventlerde farklı fikirler arıyorsanız doğru yer orası:) Ben doğum odamı, Eliz ile tanışmaya gelenlere hediyelerimizi ve ikram ettiğimiz kurabiyelerimizi sizinle tanıştırayım dedim. Bu konuda önce bir şirketle  çalışsam mı diye düşündüm aslında. Ama sonra çok büyük hazırlıklar yapmak istemediğim için gerek duymadım… Size hangi aşamalarla neleri nasıl yaptığımı anlatınca belki siz de kendiniz yapmaya karar verebilirsiniz diye düşünüyorum:) O zaman başlayalım… Ben ilk olarak çok sevdiğim ve çok yaratıcı bulduğum Meleğin Eli’nin kapısını çaldım. Melek ile birlikte onun daha önce yaptığı modellere göz attık. Ama ben yine farklı bir dokunuş istedim. Eliz’in odasında fil deseni çok kullanmıştım. İlk nevresim takımı ve perdeleri Zara Home’daki filli desendi. Duvar çerçevelerinde de bir filimiz vardı. Uğur getirdiğine inanılan fil aslında tüm temamızın temeliydi:) Zaten biliyorsunuz Keyif Bebesi’nin de karakteri bir fil:) Hikayem, Eliz ve fil orada kesişiyor… O yüzden Meleğin Eli’nde beğendiğim iki kız modelini birleştirdim ve o kızı çok şirin bir filin üzerine oturttum… Melek’e ulaşmak isterseniz ona www.melegineli.com adresini ziyaret edin. Yaptıklarına hem hayran kalacaksınız, hem de onu tanıyınca çok seveceksiniz:)

Sonra yolumuz Karaköy’e düştü. Şarkhan’dan ikramlıklar için katlı tepsiler, kurabiyeleri asmak için dallı askılık gibi ürünleri aldık. Sarı renkli peçete, bardak ve tabaklar seçtim bir de:) Badem şekerlerini mantar kapaklı şişelere doldurduk ve içlerine birer tane de nazar boncuklu şeker attık. Bu şekerler…

Ziyarete gelenlere şeker ve lavanta kesesi verdik. Şeker şişelerini ve lavanta keselerini de evde anneler ve arkadaşlar günü şeklinde doldurduk:) Kimisi etiket yapıştırdı, kimisi şekerleri koydu, kimisi lavantaları doldurdu:) Yani el birliğiyle hem eğlendik, hem de hazırlıkları yaptık… Doğumdan sonra annemler hemen eve gidip lohusa şerbeti kaynattılar… Onu da Paşabahçe’den aldığımız damacana sürahilere doldurduk…  Kadıköy Şifa Ataşehir’e yakın bir çok pastane var… Doğum sonrası anneanne ve dede kendilerini feda ettiler ve minik ikramlık olacak bolca tatlı tuzlu atıştırmalık alıp geldiler…

İşte o günün en eğlenceli detayları: Kurabiyelerimiz! Kurabiye yapmak istedim ve bunu da çok sevdiğim bir arkadaşım olan Başak’tan yani sizin bildiğiniz adıyla Kek Perisi’nden istedim. Hem bizim filimizi, hem de çok şirin bebek figürlü kurabiyeleriyle herkesi kendine hayran bıraktı. Annemler dahil bir çok arkadaşımız, kurabiyeye haksızlık olacak diye yemekten çekindi:) Ama gerçekten çok lezzetliydi:)

Ona ulaşmak isterseniz www.kekperisi.com 🙂

Dediğim gibi aslında bir çok organizasyon şirketi var sizin için bunları yapan ama açıkçası ben çok zor bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir de gelen dostlarınız 15-20 dakika kalıyor zaten ve doğum odası süsleme dünyanın en büyük olayı değil:) Dünyanın en büyük olayı doğurduğunuz o küçük insan! Yani herkes onu görmeye geliyor emin olun… Odanın süsü püsü kimsenin umrunda değil. Sizin ve dünyaya ‘merhaba’ diyen o güzel bebeğin sağlığı herkesin önceliği!

O yüzden büyük hazırlıklar bana fazla geldi. Ben çok sevdiğim insanlar bizi ziyarete geliyor gibi düşündüm ve ona göre ufak bir hazırlık yaptım. Normal hayatımda da abartı şeyleri sevmem zaten. O yüzden büyük bir organizasyon değildi hayal ettiğim…

Bir de tabi biraz meraklı olduğum için araştırıp, kendim yapmak eğlenceli geldi. Örneğin biz o hediyelikleri hazırlarken çok eğlendik:)

Eğer ben uğraşamam derseniz iyisi mi ne istediğinize karar verip bu işi iyi yapan birine bu işi emanet edin… Bu konuda da bir tavsiyem olacak:) Takipte kalın!

1 Yorum
  1. Çok yararlı bir yazı olmuş özellikle konuları kısa ve gereksiz bilgilere boğmadan uzun, yalın bir dille anlatmanız yazıyı daha da güzel hale getirmiş tebrikler.

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.