Çocuklu Ailelerin Şehir Rehberi: Şehrin Çocuk Rehberi

Çocuk 7/24 emek isteyen şahane bir varlık:) Ancak sürekli evde aktiviteyle ne zaman geçer, ne de onu mutlu edebilirsiniz… Eliz genel olarak rahat ve sorunsuz bir çocuk… Dışarda, evde bizi pek zorlamaz. Ama bu yine de Eliz ile dışarı çıktığımız zamanlarda nerede rahat otururuz, bebek bakım odası var mıdır, eğleneceği bir aktivite bulsak gibi bir çok sorularla boğuşuyoruz? Sonunda da rahat olacağımıza emin olduğumuz bir mekanda yemek yiyip ve standart bir rutinle eve döndüğümüz zamanlar oluyor. Dönem dönem çocuk dostu ve çocuk düşmanı mekanları paylaşıyorum. Paylaşmaya da devam edeceğim. Konusu gelmişken bir kaç tavsiyede bulunayım ve sonra sizi bu işi ana işi olarak benimsemiş ekiple tanıştırayım:)

Biz Anadolu yakası insanıyız ve Bağdat Caddesi en rahat ettiğimiz yer:) Suadiye’deki Vapiano alttaki alt açma odasıyla ve güzel mama sandalyeleriyle en sevdiklerimiz arasında. Ayrıca Polonez Brasserie’de inanılmaz güzel bir bebek bakım odasına sahip. Evet bir çok mekanda tuvalet içindeki takur tukur plastik alt açma aparatından nefret edenlerdenim! Hele onu öyle bir yere koyarlar ki, bebeğin altını yanında sıkışık bir yerde kalıp açmak zorunda kalırsınız! Kanyon AVM’nin alt değiştirme odası şuana kadar gördüğüm en şaşalı, en havalı ve en konforlu odaydı. İç içe dev iki odadan oluşuyor. Ben geç keşfettim ama Kanyon’a gitme sebebim olacağım kadar rahat olduğunu söylemeliyim… Tabi ben Eliz şuan 11 aylık olduğu için mekanların bebek bakım odaları kısmıyla ilgileniyorum. İlerde çocuk oyun odası olan mekanlar, tiyatro ve aktivite arayışlarına girdiğimde en yakın dostum olacak siteyi sizinle de tanıştırayım istedim…

Her dışarı çıkma telaşında ne yapsak diye dertlendiğiniz anlarda bu derdinize www.sehrincocukhali.com yetişiyor. Şehrin Çocuk Hali size park, bahçe, müze, kurs, tiyatro, sinema, oyuncakçı, çocuk dostu restoranlar gibi çocuklara yönelik her türlü etkinlik ve mekanın yer aldığı geniş kapsamlı bir etkinlik takvimi ve rehber sunuyor. “Şehrin Çocuk Hali, mutluluk garanti!” sloganıyla yola çıkan ve ailelerin hayatını biraz olsun kolaylaştırmayı arzulayan ekip; “Çocuğumla bugün ne yapsam?” sorusuna en güzel şekilde cevap vermek, şehri çocuklarımızla birlikte keşfetmek için konularında deneyimli yani gezen, gören ve yazan bir ekiple siteyi yönetiyor. Gün gün, saat saat çocuklar için nerede ne var hepsini bir araya topladığımız online rehberde, annelerin dışarı çıkmadan önce bakacakları ilk adres olmayı hedefliyoruz” diyor.

Farklı kurslar, etkinlik merkezleri, müzeler, atölyeler ve spor okullarının etkinliklerini ve çalışmalarını aylık bir takvim altında gün gün paylaşan site çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek ya da çocuklarına keyif alabileceği ortamlar sunmak isteyen ailelerin hayatını kolaylaştırıyor.

Şehirdeki bütün harika pastacıları, zıpır particileri, yaratıcı atölyeleri, doğal kumaştan ve çok renkli giysiler satan mağazaları, her aradığınızı bulabileceğiniz oyuncakçıları, sık sık uğradığımız kitapçıları, ekolojik ürünler satan dükkanları, çocukların doya doya koşup oynayabileceği parkları, bahçeleri, en lezzetli pizzacıları ve şahane dondurmacıları, ufaklıkları ve hatta sizi bile hayrete düşürecek müzeleri, vizyona yeni giren filmleri, harika çocuk tiyatrolarını ve mutluluğa dair daha onlarca şeyi tek bir yerde sunan Şehrin Çocuk Hali hem çocuklar hem de aileler için şehir hayatını daha renkli ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor.

Bu arada www.sehrincocukhali.com sitesinin blogu da anne babalara hem eğlenceli hem de öğretici ve faydalı içerikler sunuyor. Blogta, ‘Yiyoruz, Eğleniyoruz, Öğreniyoruz, Evde Yaşam, Geziyoruz ve Annelik Halleri’ başlıkları altında altı farklı kategoride günlük yazılar okuyuculara sunuluyor. Yiyoruz bölümünde yemek tarifleri, sunum önerileri, yemek üzerine tavsiyeler, Eğleniyoruz’da atölyeler, annelerin evde yapabilecekleri aktiviteler, parti fikirleri, Öğreniyoruz’da annelere ve çocuklara kitap önerileri, Annelik Halleri’nde tecrübe ve anılar, Geziyoruz’da mekan, tatil ve bavul hazırlığı önerileri, seyahat tecrübeleri, Evde Yaşam kategorisinde ise çocuk odası dekorasyonu, evde yapılabilecek etkinlikler başta olmak üzere pek çok şey paylaşılıyor. Yani oradan da bir çok keyifli bilgi alabilirsiniz.

Şehrin Çocuk Hali’nin çok sık güncellenmesi de en iyi özelliklerinden biri. Çünkü hep yeni, hep heyecanlı önerilerle siteyi hep canlı tutuyor ve sizi hiç sıkmıyor:)

Bence vakit kaybetmeden sık kullanılan linkleriniz arasına ekleyin ve sık sık kontrol ederek gideceğiniz yerlere kolayca karar verin…

Keyifli gezmeler 🙂

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.