Çocuk Sanat Festivali, 31 Ocak – 3 Şubat 2019 Zorlu PSM’de!

Nihayet hep hayalini kurduğumuz türden, çocuklar için şahane bir sanat festivali ile karşı karşıyayız…

Hem de Zorlu PSM’de tam 4 gün sürecek bir festival… Gelin size detaylarını aktaralım…

Çocuk Sanat Festivali, bu yıl ilk kez 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Zorlu PSM’de çocuklara rengarenk günler yaşatmaya hazırlanıyor. Çocukları sanat dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen ve geniş etkinlik yelpazesiyle miniklere farklı deneyimler sunacak festivalde katılımcıları birçok sürpriz bekliyor.

31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında, 4 gün boyunca Zorlu PSM’de binlerce çocuğu ağırlayacak olan Çocuk Sanat Festivali kapsamında minikler el becerilerini, özgüvenlerini, bedensel ve fiziksel gelişimlerini artırabilecekleri atölyelerden, birbirinden renkli tiyatro temsillerine, film gösterimlerinden, resim sergisine, sahne performanslarından, konserlere ve uzman kişilerle gerçekleştirilecek söyleşilere kadar birçok farklı etkinlik deneyimleyecekler.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ve çocukları sanatın birçok farklı dalıyla bir araya getirecek olan Çocuk Sanat Festivali kapsamında minikler; resimden müziğe, mozaikten dramaya, felsefeden sanat tarihine, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya uzanan geniş bir yelpazede kurgulanan atölyelere katılma şansı bulacaklar.

Gelin atölyelere göz atalım:)

Çocuklar benim merak ettiğim atölyelerden biri olan çünkü büyük bir hayranı olduğum Yiğit Yazıcı ile tuvallere hayallerini aktaracaklar… Renklerin coşkusunu Yiğit ile izlemek çok keyifli olacaktır…

Dansa ilgi duyan minikler Tan Sağtürk Akademi ile klasik bale, jimnastik, Street dance & mini hiphop atölyelerini deneyimleyebilecekler.

Müziğe ilgi duyan çocukları ise Doremusic ile Ukulele’den, vurmalı çalgılara pek çok enstrüman ile eğitim alabilecekleri atölyelere katılma şansı bulacak.

Festival kapsamında Artkolik ise katılımcı miniklere Tabak Boyama, Karikatür Otoportre, Mozaik ve Tekstil Boyama gibi birçok renkli atölyeye katılma imkanı sunacak.

Festival kapsamında Ragıp Savaş Sanat Akademisi de Yaratıcı Drama ve Oyunculuk atölyeleri ile tiyatroya ilgi duyan minikleri bekliyor.

Resime ilgi duyan minikler Devrim Erbil ile  sanatçının gözünden İstanbul’u renklendirirken,  yerli ve yabancı pek çok büyük sanatçının çizgilerine dair fikir sahibi olabilecekler.

4 gün boyunca çocuklara dopdolu bir program sunmayı hedefleyen festivalde, Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun Hayal Çalan Cadı ve TRT Çocuk’un “Rafadan Tayfa” oyunu gibi birçok tiyatro ve film gösterimi izleyicilerini bekliyor.

Ayrıca Çocuk Sanat Festivali, tohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırarak çocuklara çok farklı alanlarda deneyimler kazandırmayı hedefliyor.

Tüm çocukları kucaklamayı hedefleyen festivalde görme, işitme ve bedensel engelli çocuklar için de beden perküsyonu gibi çeşitli atölyeler, ve betimlemeli film gösterimleri gerçekleştirilecek.

Çocuk Sanat Festivali’nde ebeveynler de konusunun uzmanı kişiler ve fikir önderleri ile bir araya gelerek çocukla ilgili pek çok konuda söyleşilere şansı yakalayacaklar.

Katılımcılara keşiflerle dolu bir serüven sunmayı hedefleyen ve 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan Çocuk Sanat Festivali’nin biletlerine  www.biletix.com , Zorlu PSM ve tüm Biletix gişelerinden ulaşmak mümkün.

Bilet Fiyatı
55 TL (Günlük)
*Kombine bilet seçeneği de mevcuttur.

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.