Biberon Isıtıcı Seçerken Nelere Dikkat Ettim?

Aslında her zamanki gibi detaylı detaylı araştırdım bunu bile:)

Ama son kararı Feyza ile eBebek’e gittiğimizde verdim… Feyza tecrübeli bir anne olarak dijital ve farklı ölçülerde biberonları ısıtabilen Chicco’yu beğendi. Ben de o beğenince daha çok beğendim. Zaten listemdeydi:)

Bu çok keyifli bir model… 3 ayrı boy biberon ve kavanoz boyu için ısıtma yapabiliyor. Yani 150 ml, 250 ml, 330 ml ya da kavanoz için ayrı seçimler yapabiliyorsunuz. Ayrıca mamanın sıcaklığını dondurucu, buzdolabı ya da oda sıcaklığına göre seçebiliyorsunuz… Makine sizin seçeneklerinize göre dakikayı kendi ayarlıyor.

Mesela ben Eliz 1 aylıkken biberon vermeye başladığımda, ilk süt ölçümüz 100 ml’di. Isıtıcı ayarlarından ısıtacağım süt kutusu boyutunu küçük seçtiğimde ve sütü buzdolabından çıkarttığım için ısı bölümünü de orta ayar seçtiğimde 8 dakikada sütümüzü ısıtıyordu:)

Ayrıca tüm biberon modellerine uyuyor.

Tek tavsiyem siz her şartta sütün ısısını kontrol edip, bebeğinizi öyle içirin… Çünkü tüm biberon ısıtıcılardan bazen fazla ısınma ya da az ısınma sorunu olabiliyor. Klasik bilek içine damlatma yönteminden vazgeçmeyin yani:)

Isıtma işi bitince sesli uyarısı var. Ayrıca ileri zamanlı kurarak ısıtma da yapabiliyorsunuz. Eee daha ne yapsın…

Ben test ettim onayladım:) Tavsiye ederim 🙂

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.