Bebekler için Tırnak Makası : BEBE JOU

Bir bebeğin tırnağını kesmek hiç kolay değil inanın. Ben bir çok markaya bakmıştım ama en elime yatkın gelen Bebe Jou olmuştu… Manikür seti olarak Joker’den Bibi & Bobo’yu aldık:) Merak edenler için 2014 yılında fiyatı 49.90 TL idi…

İlk günler makas ile bir deneme yaptım ve çok zorlanmadan kesebildim… Sonrasında ise törpü çok kolayıma geldi. Ama törpüde şöyle bir sıkıntı var. El tırnaklarının köşelerini tamamen yuvarlayamıyorsunuz. Çünkü tırnaklar çok ince ve narin… İncecik bir kağıt kıvamında… Hatta bir kez köşelerini de törpüyle alacağım diye ciddi kısattım Eliz’in tırnağını… Sonradan tırnak makası ile minik minik kesebilmeyi, köşeleri makasla kolayca alabilmeyi keşfettim. Çıt çıt makası ile etleri çıkarsa onları alıp, törpü ile de rutuşu yapıyorum… O yüzden bu set tam ideal ve bizimki tam bir manikür seansı:)

Her bebek aynı mı bilmem ama Eliz ellerini yüzüne çok götürüyor. Hatta öyle bir göz ovuyor ki, sanki oyacak:) O yüzden tırnak olması ciddi risk:( Hep elim üstünde de olsa anında uzuyorlar… Tırnakları sık sık kontrol etmekte fayda var… En güzel kesme yöntemi ise dizlerinizi kendinize çekip, ona ana kucağı formatı yaratıp sohbet ede ede manikürünü yapmak. Ben zaten normalde de sürekli böyle tutuyorum ve sohbet ediyorum. O yüzden tırnak keserken de sorun çıkartmıyor:) En olmadı sevgili emzik destek için sahneye çıkıyor:)

Bebe Jou’nun tüm ürünlerini seviyorum. Zaten saç fırçamız ve tarağımız da aynı setten… Makasını benim gibi rahat kullanacağınızı düşünüyorum.

Test edildi onaylandı:)

Henüz Yorum Yok

Yorum bırakın

Email hesabınız yayımlanmayacak.